TKGM 72 Kadro 4/B Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek

TKGM 72 Kadro 4/B Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Gerçekleştirecek İş Başvuru süreci ve detaylar haberimizde sizler için derledik.

TKGM yayımladığı yeni sözleşmeli Kamu Personeli alımı için 27 Sözleşmeli Tekniker ve 45 Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirecek Toplam 72 Sözleşmeli Kamu Personel alımı yapılacaktır.

TKGM Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Aday olmak isteyen istekli kişiler iş başvurularını elektronik ortamda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden online olarak tamamlanacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bünyesinde istihdam edilecek adaylar iş başvurularını elektronik ortamda yukarıda belirtilen web adresi üzerinden 18 Aralık 2023 tarihinde başlayacak olup 22 Aralık 2023 tarihi gün bitimine kadar saat 23:59’a kadar iş başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Tapu ve Kadastro Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvuru Belgeleri Neler?

Sözleşmeli Kamu Personeli alımı Tekniker ve Koruma Güvenlik Görevlisi alımı iş başvuruları elektronik ortamda gerçekleştirileceği için adaylardan başvuru aşamasında herhangi bir belge talep edilmeyecektir. İş başı yapmaya hak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır.

TKGM 72 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başvuru Koşulları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı için adaylarda aranan iş başvuru şartları;

Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Tekniker alımı için 2022 yılı KPSS (B) grubu P93 puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak. Harita, Harita Kadastro, Harita ve Kadastro, Harita ve Maden Ölçme bölümlerinden mezun olmak. (Farklı bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacaktır.) Arşiv araştırması olumlu olmak.

Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile ceza almamış olmak. Merkez teşkilatı ve bölge müdürlüklerine alınacak pozisyonlar için, önlisans, diğer birimler için lise mezunu olmak. Ön lisans için; 2022 yılı KPSS-P93, lise için ise; 2022 yılı KPSS-P94 puan türünden KPSS puanı almış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

İş Başvuru son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak. Adayın boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla olmamalıdır. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak başvuru şartlarını taşıyan adayların iş başvuruları kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.