Tokat Belediyesi KPSS 65 Puan Zabıta ve Memur Alımları

Tokat Belediyesi KPSS 65 Puan Zabıta ve Memur Alımları

Tokat Belediyesi tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilanda en az lise mezunlarından olmak üzere KPSS 65 puanla Zabıta Memuru ve Memur kadrosunda personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Tokat İli Tanoba Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre Mart ayı personel alımları kapsamında en az lise mezunu kadın/erkek KPSS 65 puanla Zabıta Memuru ve Memur alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylar için başvuru tarihi, yeri ve şekli

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 26 Nisan 2021 tarihinden 28 Nisan 2021 tarihi mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.30-17.00 arasında) başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru şekli ve yeri

Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Tanoba Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Memur kadrosuna müracaat edecek adaylar ise başvuru için istenen belgeleri şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile göndererek veya elektronik ortamda kurum internet adresinden Online olarak yapacaklardır.

Adaylar için aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak ve İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

Adaylar için aranan özel şartlar

2020 yılı KPSS sınavında KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak, Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak.

Memur için aranan nitelikler (1 personel)

Ortaöğretim Kurumlarının Muhasebe ve Finansman Alanından veya Muhasebe bölümünden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum