Toplu Sözleşme İmzalandı! Net Ücret 4700 Lira Oldu

Toplu Sözleşme İmzalandı! Net Ücret 4700 Lira Oldu

İşçilerin grevde olduğu ve günlerdir toplanmayan çöpler yüzünden Çöp Dağları oluşan ve Ülke gündeminde kendisine yer bulan CHP’li Maltepe Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı.

CHP'li Maltepe Belediyesinde 23 Şubat'ta başlayan işçi grevinin anlaşma ile sonuçlandığı duyuruldu. DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada Maltepe Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda net ücretin 4 bin 700 lira olduğu açıklandı.

İşçiler greve gitmiş ve ilçede tabiri caiz ise Çöp dağları oluşmuştu

DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler 23 Şubat'ta grev kararı almışlardı. Belediye binası önünde toplanan işçiler, 'Bu İş Yerinde Grev Var' yazılı pankartı bina girişine asmış ve günlerce toplanmayan çöpler ilçe sakinlerine zor günler yaşatmıştı.

İşçilere ödenecek net ücret 4700 TL oldu

Belediyede çalışan işçiler adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüten Genel-İş Sendikası yapılan anlaşmayı sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Genel-İş Sendikası tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir

"Maltepe Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu. Uyuşmazlık nedeniyle 23 Şubat'ta başlayan yasal grevimiz bugün itibariyle sona ermiştir." Denildi.

Başkan vatandaşlara teşekkür etti

İlçe sakinlerini günlerdir mağdur eden grevle ilgili olarak bir açıklama da Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan geldi. Kılıç açıklamasında "Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte sağduyu ve anlayışını esirgemeyen halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Toplum sağlığını tehdit etmeye başlamıştı

İşçiler tarafından başlatılan grevin etkileri özellikle temizlik hizmetlerinde hissedilmişti. Sokaklarda toplanmayan çöplerden çöp dağları oluşmuş ve toplum sağlığını tehdit edere hale gelmişti.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla Maltepe ilçesi sakinleri gerçek manada rahat ve temiz bir nefes alabilecekler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.