Torba Yasa  Teklifi TBMM Komisyonunda Kabul Edildi! İşte Ayrıntıları

Torba Yasa Teklifi TBMM Komisyonunda Kabul Edildi! İşte Ayrıntıları

Ak Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine getirilen torba yasa komisyondan geçti. Torba yasada hangi konular var. Tüm detaylar haberimizde.

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi 52 Ak Parti Milletvekilinin imzasıyla 1 Mart 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi. Kanun teklifinde yer alan konulara dair tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte Kanun teklifi ve gerekçelerine dair tüm detaylar:

Hazırlanan Kanun Teklifiyle, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyaçları ile son dönemde vatandaşlarımızdan gelen taleplerin karşılanması amacıyla çeşitli konularda kanuni düzenlemelerin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda toplam 7 farklı kanunda değişiklik yapılmaktadır.

Kanun Teklifinde yer alan tüm düzenlemeler

1950 ile 1951 yıllarında Seyhan Nehrinin şeddelerinin yapımı sırasında tahliye edilen vatandaşlarımız ile Akşehir Gölünün kıyı kenar çizgisinin farklı tarihlerde değiştirilmesi sonucunda mağdur olan vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarının çözülmesi torba yasa teklifinde yer aldı.

Nakil esnasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi torba yasa teklifinde yer aldı.

Mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasını teşvik edecek düzenlemelerin yapılması torba yasa teklifinde yer aldı.

15 Mart 2020 tarihinden sonra ihalesi yapılmış ancak uygulama sözleşmesi imzalanmamış yap-işlet-devret projelerine ilişkin olarak özel bütçeli kuruluşun yanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının da borç üstlenim anlaşmasında taraf olmasının sağlanması torba yasa teklifinde yer aldı.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanında alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmelerine yönelik düzenleme yapılması torba yasa teklifinde yer aldı.

TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.