Trafik Denetiminde Devrim Özelleştiriliyor

Trafik Denetiminde Devrim Özelleştiriliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal bir gazeteye röportajında trafik hız cezalarının özel sektöre devredileceğini açıkladı. Türkiye’ de Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik dairesi başkanlığı ve bölge müdürlüklerinin trafik cezalarına ilişkin sistemin belediye sınırları..

Maliye Bakanı Naci Ağbal bir gazeteye röportajında trafik hız cezalarının özel sektöre devredileceğini açıkladı. Türkiye’ de Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik dairesi başkanlığı ve bölge müdürlüklerinin trafik cezalarına ilişkin sistemin belediye sınırları dışında etkin olduğu ancak şehir içinde etkinliğinin az olması sebebiyle…

Bakan Ağbal elektronik trafik denetim hizmetlerinin daha etkin ve verimli çalışa bilmesi yönünden iç trafik ve dış trafik diye ayırdığımız, elektronik denetim sistemlerinin özelleştirileceğini açıkladı. Özelleştirme kapsamında bir çok kurum ve kuruluşun varlık fonuna devrinden sonra trafik cezalarını’ da bu kapsamda değerlendirdiklerini açıklayan Bakan Ağbal, 81 ilimizde belediyeler ve özelleştirilerek şirketlere devredilmesinin önünü açmış olduk.

81 ili kapsamak için proje geliştirdiklerini ancak bölgesel olarak yapılabilir. Bu çalışmalarımız Ülkemizde trafik yönünden bir standarda kavuşturulmasını ve tek yönlü denetim mekanizmasını çalıştırmayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Ağbal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki daha önce şirketlere devredilen trafik ceza mekanizmalarının tuzaklarla dolu olması ve vatandaşlarımızı zor durumda kaldıklarından dolayı bu işi standarda bağlanmış olacaktır, dedi.

Bunun yanı sıra Bakan Ağbal, özelleştirme idaresine devredilen kurum ve kuruluşlara yenilerinin ekleneceği bilgisine yer verdi. Bunlardan başlıcalar’ ı ise şöyle : Şeker fabrikaları ve bunun yanı sıra gayrimenkul değeri çok yüksek değer arz edenlerini özelleştirme idaresi başkanlığınca devrinin sağlanması ile varlık fonuna aktarılarak, ülkemizde varlık fonunun hız kazanacağını ve bu değerlerin durduğu yerde erimesinin önüne geçileceğin açıkladı.

Varlık fonu dünyada OCED Ülkeleri arasında 1945’li yıllardan bu yana kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu fon ile 5 yıl önce almış olduğunuz gayrimenkulünüz iyi bir yere sahip olmasa bile normal şartlarda, piyasalarda zarar etme olasılığının çok yüksek olacağı örneğinden yola çıkar isek, bu varlık fonu ile yatırımcı kesinlikle zarar etmeyeceği gibi yıllar bazında kat be kat kara geçeceğini açıklayan Bakan Ağbal daha güzel ve bereketli yarınlar bizi beklemektedir dedi.

Devletimizin varlık fonunu kurması ile taşınır ve taşınmaz malların yıl bazında cirosu örneğin 1 Trilyon dolar seviyesinde iken bu fon ile yıl bazında değer kazanarak 1,1 Trilyon dolara çıkmasını hedeflemekteyiz dedi. Bakan Ağbal, özelleştirme kapsamına alınan  Trafik denetim hizmetlerinin daha verimli ve daha güçlü bir alt yapı ile devamını sağlamış olacağını ekledi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.