TRT’de Sözleşmeli Memurun Maaşı 20 Bini Bulabilir

TRT’de Sözleşmeli Memurun Maaşı 20 Bini Bulabilir

6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmış olan 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname incelendiği zaman TRT’de görev yapan sözleşmeli memurlarla ilgili bazı önemli bilgiler göze çarpmaktadır. Sözleşmeli Memur maaşları 20 bin TL’yi bulabilir. İşte TRT memur maaşları…

6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmış olan 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu’nda da değişiklik yapılmıştır.

680 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de yayınlanan Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu incelendiği zaman, TRT’de görev yapmakta olan sözleşmeli personelle ilgili önemli bilgiler yer almaktadır.

TRT’ye personel istihdamı, TRT’nin yapmış olduğu sınavla yapılmaktadır. İstihdam edilen personel; yayın, yapım, teknik ve bilişim gibi alanlarda görevlendirilecektir. TRT, kurum yapısı gereği yabancı sözleşmeli personel de bünyesinde istihdam edebilmektedir. TRT, istihdam edeceği personele ilişkin gereken bilgileri Yönetim Kurulu aracılığıyla belirlemektedir.

İstihdam edilecek sözleşmeli personelin maaşı Genel Müdür ve Yönetim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Kurumda istihdam edilen yabancı olmayan personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabidir. Yabancı olmayan personelin maaşı 657 sayılı kanun gereği sözleşme ücreti tavanının dört katını geçemez.

Sözleşmeli ücret tavanı incelendiğinde 5.011 TL olan sözleşmeli ücretin 4 katı 20 bin 46 TL olarak hesaplanmıştır. TRT’de görev yapmakta olan yabancı olmayan personeli verilecek tavan ücret 20 bin 46 TL’dir. Yabancı personeller için herhangi bir üst sınır belirtilmemiştir.

Yabancı uyruklu personel dışında sözleşmeli personeller yönetici kadrosunda da görevlendirilebilmektedir. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.