TSE En Az Lise Mezunu 40 Memur Alımı

TSE En Az Lise Mezunu 40 Memur Alımı

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yayınlanan personel alımı ilanında toplamda 40 personel istihdam edileceği açıklandı. Başvurular 18 Eylül tarihinde başlayacak olup 2 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirt

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanında 2 şoför, 24 memur, 2 avukat ve 12 TSE Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 18 Eylül tarihinde başlayacak olup 2 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Türk Standartları Enstitüsü resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği TSE 40 memur alımı için adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtilmiştir:

Şoför alımı için: Başvuru yapacak olan adayların 20 Kasım 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P94 (Lise) puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. E sınıfı ehliyet sahibi olmak, SRC2 ve SRC4 belgelerinin her ikisine birden sahip olmak, sağlık durumu uzun yola elverişli olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Memur alımı için: Adayların muhasebe, bilgisayar destekli muhasebe, muhasebe ve vergi uygulamaları, işletme, işletme yönetimi, büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, yönetici asistanlığı, sekreterlik gibi bölümlerden ön lisans mezunu olmaları gerekmektedir. 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 (Ön Lisans) puan türünden en az 70 puan alma zorunluluğu bulunmaktadır.

TSE Uzman Yardımcısı alımı için: Bazı kadrolar için herhangi bir lisans mezunu olmak yeterli olurken diğer kadrolar için mezuniyet şartları yer almaktadır. Mezuniyet şartları arasında; siyasal bilgiler, iktisat, işletme, inşaat mühendisliği, istatistik veya matematik, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği yer almaktadır. Adayların lisans düzeyinde yapılan KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir.

Avukat alımında ise hukuk fakültesi mezunu olmak ve avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak şartı yer almaktadır. Lisans düzeyinde yapılan KPSS’ye girmiş olma şartı da yer almaktadır.

Türk Standartları Enstitüsü 40 kamu personeli alımı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 12 Kamu Personel Alımı haberi için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum