TSK 2022 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Açıklandı! Şartlar ve Kontenjanlar

TSK 2022 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Açıklandı! Şartlar ve Kontenjanlar

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kamu İlanda yayınlanan duyuruda 2022 yılı muvazzaf subay temini yapılacağı açıklanmıştır. Detaylar haberimizde.

Kamu İlan resmi duyuru sayfasında yayınlanan ilana göre Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilmek üzere Kadın Erkek toplanda 50 Hukuk Sınıfı Muvazzaf Subay alınacağı açıklanmıştır.

subay.jpg

Alınacak subayların komutanlıklara göre dağılımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 28 Erkek 2 Kadın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın olmak üzere toplam 50 subay alınacaktır.

Adaylar için başvuru süreci

Adaylar başvurularını 28 Mart 2022 tarihi saat:23:59’a kadar MSB internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Adaylarda aranan nitelikler nelerdir

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Lisans mezunları için 27, Lisansüstü eğitimi bitirmiş olanlar için 32 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.