TSK Dış Kaynaktan Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı

TSK Dış Kaynaktan Astsubay Alımı İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Temin tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri namına Dış Kaynaktan astsubay alımı yapacağını duyurdu. TSK astsubay alımı başvuru şartları, mezuniyetler ve tüm detayları haberimizde hazırladık.

Türk Silahlı Kuvvetleri “TSK” 2020 yılı dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı 2020 yılı astsubay alımlarına dair tüm şartlar, mezuniyet koşulları ile başvuru sürecine dair detaylar belli oldu. İşte en az ÖNLİSANS mezunu astsubay alımı başvurularına dair tüm detaylar.

Astsubay Alımı Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 25 Aralık 2020 tarihi saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir. Başvurularınızı e-Devlet üzerinden çevrim içi olarak direkt aşağıdaki başvuru ekranından yapabilirsiniz. Başvurular MSB Personel Temin internet sitesinden e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. Şahsen veya farklı şekilde başvurular kabul edilmeyecektir.

Astsubay Alımları KPSS şartı

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 Önlisans taban puanı en az 60 olanlar başvurabilecektir. Aynı şekilde 2019 ve 2020 KPSS P3 Lisans taban puanı en az 60 olanlar astsubay alımları başvuru yapabileceklerdir. Lisans mezunlarından hangi yıl puanı yüksekse o esas alınacaktır. 2018 KPSS puanları geçerli olmayacaktır.

Astsubay Alımları Yaş şartı

Astsubay alımlarına önlisans’tan başvuru yapacak mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar yani 1 Ocak 1995 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir. Aynı şekilde Lisans’tan başvuru yapacak mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar yani 1 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir. 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre yaş hesaplamasının dikkate alınacağı belirtilmektedir.

Astsubay Alımı Mezuniyet şartı

Adaylar üniversitelerin en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte veya yüksekokulların başvuru kılavuzunda yer alan programlarından mezun olma şartı aranıyor. Lisans mezunu adayların sadece lisans kaynak programları esas alınacak. Eğer önlisans mezuniyetleri de varsa lisans mezunlarının sadece 4 yıllık programları esas alınacak.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum