TSK Dış Kaynaktan Subay Alımı Yapıyor

TSK Dış Kaynaktan Subay Alımı Yapıyor

MSB duyurdu! Türk Silahlı Kuvvetlerine KPSS Şartsız ve KPSS’li dış kaynaktan subay alımları yapılacak. TSK subay alımı başvuru şartları ve tüm başvuru süreci haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri “TSK” 2020 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay alımı başvuruları alınacağı duyurusu yapıldı. TSK dış kaynak subay alımına kimler başvurabilir? KPSS şartsız TSK subay alımlarına başvuru şartları ve KPSS şartlı subay alımı başvuru detayları.

TSK Dış Kaynak Subay Alımı Başvuru Süreci

Subay alımları için başvurular Milli Savunma Bakanlığı MSB'nin personel temin internet sitesinden 10 Aralık 2020 tarihine kadar online olarak yapabileceklerdir. Şahsen veya posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

KPSS ve Mezuniyet Şartları

Dört yıl ve daha fazla süreli fakülte veya yüksekokulların başvuru kılavuzunda gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar başvuru yapabilecektir. 2019 veya 2020 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar başvuru yapabilir. Her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, 2018 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmemektedir.

KPSS Şartsız Subay Alımları

Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Veteriner Hekim ve Eczacı sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacağı açıklandı.

Yabancı Dil Öğretmenliklerine müracaat edecek adaylar, öğretmen ve mühendis kontenjanlarına müracaat edecek adaylar, İngilizce Öğretmenliği için başvuracak adaylar ile Mühendislik kontenjanları için başvuracak adayların KPSS veya YDS ile ilgili hükümleri ve özel şartları dikkatlice kılavuzdan incelemesi gerekiyor.

Subay Alımı Yaş Şartı

1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular) başvuru yapabilecektir.

Başvuru Kılavuzu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.