TSK Subay Alımı Ön Başvuruları 10 Aralık Son

TSK Subay Alımı Ön Başvuruları 10 Aralık Son

Türk Silahlı Kuvvetleri, kuvvet komutanlıklarına yerleştirmek için subay alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacaklar için öğrenim durumu tablosu ve diğer tüm şartlar sunuldu. TSK Askeri alımlar başvurusu nasıl yapılacağı detayları söyle.

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ilanı yayınlandı. Alımı tüm Kuvvet Komutanlıklarına yapılacak. MSB Pertem resmi sayfasında yayınlanarak ön başvurular 10 Aralık 2020 tarihine kadar online yapılacak.

MSB SUBAY ALIMI BAŞVURULARI

Ön başvurularını 10 Aralık 2020 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar MSB pertem internet adresinden, e-devlet şifresi ile giriş yaparak, çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

msb-tsk-logo.jpg

Muvazzaf Subaylığa Kimler Başvurabilir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere kılavuzda gösterilen kaynak okullarına göre mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel temin edilecektir. Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan kadın ve erkek adaylardan; 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular), (b)Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1988 ve daha sonraki doğumlular),(2) Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların kılavuzda gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkate alınmayacaktır).

Müracaat edecek adaylardan; 2019 veya 2020yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, 2018 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmeyecektir).

Boy şartı olarak erkeklerde 168 olması ve kadınlarda 162 en az olması istenmektedir. Erkek subay alımı ve kadın subay alımı başvuruları hakkındaki tüm detaylar kılavuz ile sunuldu. Dış kaynaktan muvazzaf subay alımı başvuru branş ve öğrenim koşulları açıklandı.

TSK subay alımı kılavuzu

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum