TUBİTAK 206 Kişi İstihdam Ediyor

TUBİTAK 206 Kişi İstihdam Ediyor

22 Ocak 2016 Tarihi İtibariyle TUBİTAK 206 Kişi Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Alımlarda KPSS Şartı Aranmaksızın Diploma Notu İle Bazı Ünvanlar İçin Yabancı Dil Puanı Dikkate Alınacak.

22 Ocak 2016 Tarihi İtibariyle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü SAGE 53, Marmara Araştırma Merkezi MAM 67, Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi BİLGEM 86 Olmak Üzere Toplam 206 Kişi İstihdam Edileceğini Açıkladı.

Kurumun ilanlarına başvurular elektronik ortamda çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Teknisyen, Tekniker, Uzman, Mühendis gibi unvanlarla Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için ilanlar yayınlandı. Yayınlanan ilanların tümünde KPSS şartı yer almamakla beraber, mezuniyet notu büyük önem taşımaktadır. Bazı alımlarda ayrıca yabancı dil şartı aranmakta olup yüzde otuz oranında değerlendirilmeye alınmaktadır.

TUBİTAK ilanlarına başvuru için yapmanız gereken öncelikle adayların sitemde ki tüm ilanları kontrol etmesi gereklidir. Zira kurum farklı yüzlerce ilanları bulunmaktadır. İlanların tamamına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca önemli bir diğer husus ise kurum yaptığı kamu personeli alımlarını belirli süreli olarak yapmakta olup, genellikle bu süre sonuna yine alımlar yaparak istihdamlara devam ettirilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.