TÜBİTAK BİLGEM KPSS’siz 2 uzman yardımcısı alıyor! Güncel İlan

TÜBİTAK BİLGEM KPSS’siz 2 uzman yardımcısı alıyor! Güncel İlan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından kamu personeli alımı yapılacaktır. 14 Ekim 2020 memur alımı ilanları arasında yayımlanan istihdam duyurusuna ait güncel başvuru kılavuzu yayımlandı.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak olan kamu personeli alımı, sözleşmeli personel alımı ve memur alımı ilanlarına ait detaylar belli oldu. Yayımlanan ilanlara göre başvuru süreci ve başvuru şartları adayların bilgisine sundu.

TÜBİTAK Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu bünyesinde yapılacak olan personel alımları için yayımlanan güncel başvuru kılavuzlarını takip eden adaylar için 14 Ekim 2020 tarihli ilan yayımlandı.

Adayların TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde ve Kocaeli/Gebze sahasında görevlendirilecekleri açıklandı. TBTK.BİLGEM.İSG.2020-3.1 referans kodu ile yayımlanan ilan İş Yeri Sağlık ve Güvenlik başlığı ile duyuruldu.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜBİTAK BİLGEM personel alımı için bugün itibari ile 2  kişilik personel alımı için başvuru sürecinin başladığı açıklanırken; alımların Kocaeli/Gebze alanında 2 kişi sınırı ile Uzman / Uzman Yardımcısı unvanıyla yapılacağı beyan edildi.

Başvuru Süreci

TÜBİTAK’ın ilgili ilanına başvuru yapmak isteyen her aday için BİLGEM resmi internet adresinde bugün itibari ile başvuru linki aktif hale getirilecektir. Yapılacak olan başvurular online sistem üzerinden internet ortamında gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi olarak 4 Kasım 2020 tarihi saat 17:00 tayin edilmiştir.

Başvuru Şartları

Adayların TÜBİTAK BİLGEM Uzman Yardımcısı alımı başvurularını yapmaları için; adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmaması gerektiği açıklanırken; taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlardan yargılanmayan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Sınav puanları için KPSS puanı talep edilmezken; KPDS, UDS, YDS, YÖKDİL puanlarından en az 60 puan almış olmak şartı aranmaktadır. 

Yapılan açıklamalara ilave olarak Lisans mezunu olup “5 yıldan daha az, alanında Yüksek Lisans mezunu olup 4 yıldan daha az mesleki tecrübesi olanlar için başvurdukları pozisyona bakılmaksızın “Sınav Puanı 1” koşulu geçerlidir.” İbaresi not düşüldü ve sınav 2 için KPDS alanındaki asgari puanın 65 olduğu beyan edildi.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.