TÜBİTAK en az lise mezunu 11 personel alımı başvuruları başladı

TÜBİTAK en az lise mezunu 11 personel alımı başvuruları başladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından yapılacak olan personel alımları için güncel başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvurular başladı. 2 farklı şehirde toplamda 11 personel alımı yapılacaktır.

KPSS şartsız kamu personeli alım ilanları yayımlanıyor. Türkiye genelinde yapılacak olan personel alımları için 11 kişilik kontenjan açıldığı beyan edildi. TÜBİTAK en az lise mezunu şartı olan personel alımları için 2 farklı şehirde ilana çıktı.

TÜBİTAK İş İlanları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde görevlendirilecek olan personel alımları için duyuru yayımlanırken; Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezinde olmak üzere Konya iş ilanları kategorisinden personel alımı duyurusu yayımlandı.

Ayrıca; Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) dahilinde yapılacak olan personel alımları için Ankara iş ilanları kategorisinden duyuru yayımlanmış olup; üçüncü personel alımı ilanı da Ankara görevlendirilmesi ile SAGE bünyesinde yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜBİTAK iş ilanları dahilinde toplamda 11 kişilik alım yapılacaktır. 3 farklı ilanda duyurulan istihdam detayları için; 9 kişilik kontenjan dahilinde Konya ili için; Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) personel alımı yapılacak olup; Ankara iş ilanları kapsamında 1 kişilik kontenjan ile Uzman Yardımcısı/ Uzman alımı ve ayrıca Usta unvanı ile de 1 kişilik görevlendirme yapılacağı beyan edilmektedir.

Başvuru Süreci

30 Kasım 2020 Resmi Gazete Personel alımı ilanları yayımlanırken; ilgili TÜBİTAK başvurularının da bugün itibari ile başladığı açıklandı. adaylar en geç 21 Aralık 2020 tarihine kadar TÜBİTAK resmi internet adresi üzerinden online olarak başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları

Lisans Bölümleri Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şartı ile 9 Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) alımı yapılacak olup; 

Ankara iş ilanları dahilinde yer alan ve 1 Uzman Yardımcısı/ Uzman ilanı olarak duyurulan alım için de  İktisat, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, İşletme, İşletme-Ekonomi, Ekonometri, Finansal Ekonometri veya Maliye lisans mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Son olarak en az lise mezunu olan adaylar arasından Usta alımı yapılacaktır. Adayların Meslek lisesi ve dengi okulların ElektrikElektronik Teknolojisi Alanını bitirmiş olması şartına uygun olmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum