TÜBİTAK KPSS şartsız 11 personel ve teknisyen alıyor

TÜBİTAK KPSS şartsız 11 personel ve teknisyen alıyor

14 Eylül 2020 Resmi Gazete kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgiler göre; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından yeni bir istihdam ilanı yayımlandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Kamu personeli alımı noktasında Resmi Gazete aracılığı ile memur alımı, sözleşmeli personel alımı, sürekli işçi alımı ve geçici işçi alımları ilan edilmeye devam ediyor. Yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre TÜBİTAK iki farklı unvanda personel kabul ediyor.

TÜBİTEK İş İlanları

14 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı personel alımları kapsamında güncel başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar toplamda 11 kişilik kadroya başvuru yapabilecek.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Adaylar; TÜBİTAK dahilinde AR-GE Personeli (Araştırmacı) unvanı ile 4 ve 3 olmak üzere toplamda 7 kişilik kontenjan ile personel kabul ederken; ayrıca AR-GE Teknisyeni alımı için  de 2 ve 2 olmak üzere toplamda 4 kişilik alım yapacaktır.

Başvuru Süreci

Adaylar en geç 5 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. Her aday online olarak yapılacak olan başvurular için; TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi  olan kariyer.sage.tubitak.gov.tr adresi üzerinden başvurularını tamamlayabilecektir.

Başvuru Şartları

Lisans Bölümleri Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı ile 4 AR-GE araştırmacı alımı yapılacak olup; ayrıca Lisans Bölümleri Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı ile 3 AR-GE araştırmacı personeli alınacaktır.

TÜBİTAK bünyesinde TBTK.BİLGEM.TDBY.2020-1  numaralı ilan sırasında yer alan alımlar için; 2 AR-GE teknisyeni alınacak olup; adayların Lise ve Önlisans Bölümleri Meslek lisesi ve dengi okulların Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanlarından birini bitirmiş olmak ve akabinde Yükseköğretim kurumlarının en az iki yıl olmak koşulu ile ön lisans eğitimi veren Endüstriyel Elektronik, Elektronik veya Elektrik bölümlerinden birinden mezun olmak şartlarını sağlamaları gerektiği ilan edilmiştir.

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri alanında mezun olan adaylar için de 2 kişilik AR-GE teknisyeni kontenjanı açılmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.