TÜBİTAK KPSS Şartsız 36 Personel Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız 36 Personel Alımı

TÜBİTAK 21 Haziran 2017 tarihinde KPSS şartsız 36 personel alımı ilanı yayınladı. İlan için son başvuru tarihi 12 Temmuz 2017 olarak belirtildi. Başvurular TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvu

TÜBİTAK 21 Haziran 2017 tarihinde 27 Araştırmacı, 9 Teknisyen olmak üzere toplamda 36 personel alım ilanı yayınladı.

Başvurular TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi resmi internet sitesi üzerinden 12 Temmuz 2017 tarihine kadar online olarak yapılacaktır. Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur.

Araştırmacı ve tekniker pozisyonundaki adaylardan, adayların alınacağı kadrolara göre farklı farklı mezuniyet şartları ve aday kriterleri istenmektedir. İşte 27 Araştırmacı ve 9 Teknisyen alımı için adaylarda aranan özellikler:

Teknisyen alımında Yükseköğretim Kurumlarının 2 yıllık ön lisans eğitimi veren Veteriner Sağlık Teknikerliği, Biyokimya Teknikerliği, Elektrik, Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Biyokimya Teknikerliği, Kimya Teknolojisi gibi bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Araştırmacı alımında araştırmacı kadrosu adaylarının; Yükseköğretim Kurumlarının en az 4 yıllık eğitim veren Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Moleküler Biyoloji, Biyomühendislik ve Genetik, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Veteriner Fakültesi, Tıp Fakültesi gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Adayların askerliğini tamamlamış veya tecilli olmaları gerekmektedir. Adaylarda yaş ve KPSS şartı aranmamaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.