TÜBİTAK KPSS Şartsız 60 Memur Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız 60 Memur Alımı

TÜBİTAK Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü tarafından 12 Temmuz 2017 tarihinde KPSS şartsız 60 memur alım ilanı yayınlandı. Başvurular 12 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular TÜBİTAK

TÜBİTAK Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü tarafından 12 Temmuz 2017 tarihinde Araştırmacı, Uzman/Uzman Yardımcısı, Ar-Ge Teknisyeni ve Teknik ve Destek Personeli pozisyonlarına toplamda 60 memur alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular son başvuru tarihi olan 26 Temmuz 2017 tarihine kadar TÜBİTAK SAGE resmi internet sitesi üzerinden İş Başvuru Sistemine kayıt olunarak yapılacaktır. İş Başvuru Sistemi dışında yapılan başvurulan kabul edilmeyecektir.

Ön lisans ve lisans mezunu adayların başvurabileceği kadrolarda KPSS şartı aranmamaktadır. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

Ar-Ge Teknisyeni alımı için: Yükseköğretim kurumlarının ön lisans eğitimi veren Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mekatronik, Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Haberleşme bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Teknik ve Destek Personeli alımı için: Dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmaları gerekmektedir.

Uzman/Uzman Yardımcısı alımı için: Dört yıllık lisans eğitimi veren İktisat, İşletme, Ekonomi, Maliye, Kimya Mühendisliği, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi gibi bölümlerden mezun olma şartı yer almaktadır.

Ar-Ge Personeli (Araştırmacı) alımı için: Adayların başvuru yapabilmesi için Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.