TÜBİTAK KPSS’siz sözleşmeli personel başvuru kılavuzu yayımlandı

TÜBİTAK KPSS’siz sözleşmeli personel başvuru kılavuzu yayımlandı

4 Mart 2021 kamu personeli alım ilanları dahilinde Resmi Gazete duyuruları yayımlandı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından 3 farklı duyuru ile sözleşmeli personel ilan detayları haberimizde yer alıyor.

Kamu kurum ve kuruluşları kapsamında yayımlanan istihdam duyurularına yenileri eklenmeye devam ederken; 4 Mart 2021 Resmi Gazete iş ilanları dahilinde TÜBİTAK personel alımı başvurularına dair kılavuz yayımlandı.

TÜBİTAK Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli personel alımı için 3 farklı duyuruda teknik ve destek personeli alımı yapılacağı beyan edildi. Görevlendirme için hak kazanan adayların Antalya ilinde hizmet verecekleri açıklandı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜBİTAK iş ilanları dahilinde ön çalışmalar biriminde Teknik Destek Personeli ve Ar –Ge Teknisyeni alanlarında başvurular kabul edilecektir. Başvurularda görev hakkı kazanan adayların TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi 07058 ANTALYA adresinde hizmet verecekleri açıklandı.

Başvuru Şartları

Antalya iş ilanları kapsamında lisans ve önlisans mezunu olarak görev yapacak olan personeller için verilen bilgilere göre;

1 Teknik ve Destek Personeli alımlarında; lisans düzeyinde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi bölümlerinden birini bitirmiş olma şartı aranmaktadır.

tubitak.jpg

1 AR-GE Teknisyeni alımı için önlisans derecesinde Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme Teknolojisi, Haberleşme, Telekomünikasyon, Elektronik Haberleşme Teknolojisi ve Endüstriyel Elektronik bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı aranırken;

1 AR-GE Teknisyeni alımı için önlisans mezuniyeti dahilinde Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Otomasyon, Mekatronik, Makine, İş Makineleri, Makine Resim ve Konstrüksiyonu, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim, BilgisayarDestekli MakineResimKonstrüksiyon bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru Tarihleri

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü (TUG) bünyesindeki sözleşmeli personel alımı başvurularını tamamlamak isteyen adayların Resmi Gazete ilanı akabinde başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Son olarak 25 Mart 2021 tarihinde kadar başvuru işlemleri kabul edilecek olup; adaylar TÜBİTAK kariyer resmi internet portalından işlemlerini tamamlayabilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.