TÜBİTAK Ortalama 6000 TL Maaş Proje Personeli Alımları

TÜBİTAK Ortalama 6000 TL Maaş Proje Personeli Alımları

TÜBİTAK tarafından İŞKUR’da yayımlanan ilana göre proje kapsamında görevlendirilmek üzere ortalama 6000 TL maaşla personel alımı yapılacağı belirtildi.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü (TUG) tarafından İŞKUR internet sayfasında yapılan duyuruda alınacak 3 personelin Teknik ve Destek Personeli (Arge-Teknisyeni) olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

İlana başvurmak isteyen adaylar başvurularını ne zaman yapacaklar

Adaylar için başvurular 25 Mart 2021 tarihi saat 17:00’a kadar yapılabilecektir.

Başvuru şekli ve yeri

İlana başvuruda bulunmak için kurum internet adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranacak ortak şartlar

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak, 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak şartları aranmaktadır.

Teknik ve Destek Personeli için aranan nitelikler (1 personel)

Bilim toplum projeleri ve etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerde Bilim-Eğitim sorumlusu olarak görev yapacaktır, 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi bölümlerinden birinden mezun olmak ve kılavuzda belirtilen diğer yetkinliklere sahip olmak şartları aranmaktadır.

Ar-Ge Teknisyeni için aranan nitelikler (1 personel)

Bilim toplum projeleri kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerde Teleskop Teknik Sorumlusu olarak görev yapacaktır, 2 yıllık Önlisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektronik, Haberleşme Teknolojisi, Haberleşme, Telekomünikasyon, elektronik haberleşme Teknolojisi ve Endüstriyel Elektronik bölümlerinden birinden mezun olmak, 1 Ocak 1994 ve sonrası doğumlu olmak ve kılavuzda belirtilen diğer yetkinliklere sahip olmak şartları aranmaktadır.

Ar-Ge Teknisyeni için aranan nitelikler (1 personel)

Bilim toplum projeleri kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerde Teleskop Teknik Sorumlusu olarak görev yapacaktır, 2 yıllık Önlisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının Kontrol ve otomasyon Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel otomasyon teknolojisi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Otomasyon, Mekatronik, Makine, İş Makineleri, Makine Resim ve Konstrüksiyonu, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim, Bilgisayar Destekli Makine Resim Konstrüksiyon bölümlerinden birinden mezun olmak, 1 Ocak 1994 ve sonrası doğumlu olmak ve kılavuzda belirtilen diğer yetkinliklere sahip olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi, Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi, Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- (eğitimlerini yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi), YÖK Mezun Belgesi, Lisans ve varsa üstü Transkript Belgesi, Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Deneyimi olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü, Güncel Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir) ve erkek adaylar için askerlik durumu belgesi istenmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum