TÜİK KPSS Şartsız Sözleşmeli Memur Personel Alımı Bugün Başladı

TÜİK KPSS Şartsız Sözleşmeli Memur Personel Alımı Bugün Başladı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı “TÜİK” kamu personel alımı yapacak. Sözleşmeli yeni ve güncel memur personel atama süreci ve tüm detaylarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte TÜİK iş ilanları başvuruları.

TÜİK bünyesinde yeni iş ilanı yayımlandı. Türkiye İstatistik Kurumu “TÜİK” Başkanlığı yeni ve güncel kamu personel alımı başvurusu başladı. TÜİK merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı için süreç başladı. Türkiye İstatistik Kurumu Dijital Dönüşüm ve Projeler Daire Başkanlığı, Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı ve Yazılım Daire Başkanlığı emrinde sınavla 14 adet kadroya başvurular bu haberimizde.

KPSS şartsız başvurular

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır denilmektedir.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıması ve aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerekiyor.

TÜİK memur alımı mezuniyetler

Başvuru için fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca yukarıda belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilir.

Türkiye İstatistik Kurumu personel alımı kontenjan dağılımı

2 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,

1 Kıdemli Devops Uzmanı,

1 Kıdemli Büyük Veri Uzmanı,

1 Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı,

1 Kıdemli Sistem Uzmanı,

1 Kıdemli Veri Bilimci,

1 Proje Yöneticisi,

3 Yazılım Geliştirme Uzmanı,

1 CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı,

1 PostgreSQL Veri Tabanı Yöneticisi,

1 Sistem Uzmanı alımı olmak üzere başvurular alınmaya başladı.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Başvurular Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 1 Haziran 2022 günü mesai bitimine kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı’na elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla göndermeleri gerekiyor. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

TIKLA HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/tuik-personel-alimi.20220517114651.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum