TÜİK KPSS’siz en az lise mezunu 40 güvenlik görevlisi ve personel ilanı

TÜİK KPSS’siz en az lise mezunu 40 güvenlik görevlisi ve personel ilanı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımları için güncel başvuru kılavuzu yayımlandı. 16 farklı şehirde yapılacak olan görevlendirmeler için 40 kişilik kontenjan açıldı. Detaylar haberimizde…

Beklenen TÜİK kamu personeli alım ilanları bugün yayımlandı. 30 Kasım 2020 Resmi Gazetesi üzerinden yayımlanan personel alımları için toplamda 40 kişilik kontenjan açıldı. Şehir ve unvan detayları belli oldu.

TÜİK İş İlanları

Türkiye genelinde kamu hizmeti vermeye devam eden kurumların ilk sıralarında gelen TÜİK bünyesinde görevlendirilecek olan personel alımları için 2 farklı unvanda görevlendirme yapılacağı ve hizmetlerin farklı şehirlerde verileceği beyan edildi.

Şehir Bilgileri

Yurt genelinde toplamda 40 kişilik kontenjan ile yapılacak görevlendirme için adayların Ankara, Adana, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Siirt, Samsun, Trabzon ve Zonguldak illerinde görevlendirmeler yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

TÜİK Başkanlığı Ankara dahilinde 3 kişilik Güvenlik Görevlisi alımı yapılacaktır. İlgili alımlar için Silahsız Güvenlik Görevlisi istihdam edileceği beyan edilmekte olup; TÜİK iş ilanları kapsamında alan diğer 37 kişilik personel alımı için sadece Temizlik Görevlisi unvanı ile görevlendirme yapılacaktır.

TÜİK Başkanlığı Ankara dahilinde 11 personel alımı yapılacak olup; Adana Bölge Müdürlüğü için 2 kişilik kontenjan açılacaktır.

Denizli Bölge Müdürlüğü 4, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü 1, Erzurum Bölge Müdürlüğü 1, Hatay Bölge Müdürlüğü 1, İstanbul Bölge Müdürlüğü 4, İzmir Bölge Müdürlüğü 1, Kayseri Bölge Müdürlüğü 1, Kocaeli Bölge Müdürlüğü 1, Konya Bölge Müdürlüğü 2, Malatya Bölge Müdürlüğü 2, Siirt Bölge Müdürlüğü 1 kişilik olarak kontenjan açmıştır.

Son olarak; Zonguldak Bölge Müdürlüğü 3 kişilik kontenjan açmış olup; Samsun Bölge Müdürlüğü ve Trabzon Bölge Müdürlüğü 1 kişilik Temizlik Personeli alım kontenjanı açmaktadır.

Başvuru Süreci

İlgili ilanlar 30 Kasım 2020 Resmi Gazetesinde yayımlanarak başvuru süreci başlamaktadır. Her duyuru için her aday sadece İŞKUR resmi internet adresi üzerinden başvuru yapabilecektir. 4 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak olan başvurular için adayların ayrıca yapacakları posta veya şahsen belge teslimleri geçersiz sayılacaktır.

Genel başvuru şartları için KPSS puan şartı talep edilmezken; adayların en az lise mezunu olması ve 18 ile 35 yaş aralığına sahip olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum