Tüm Kamu Hastanelerine Açıktan 10 Bin 900 İşçi Alımı (Adım Adım Online Başvuru)

Tüm Kamu Hastanelerine Açıktan 10 Bin 900 İşçi Alımı (Adım Adım Online Başvuru)

Sağlık Bakanlığı bünyesinde tüm kamu hastaneleri için 10 bin 900 kamu işçisi alımı yapılıyor. Bu yazımızda adım adım başvuru sürecini, şartları ve tüm detayları bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Sağlık Bakanlığı 2023 yılı 10 bin 900 kamu personel işçi alımı başvuruları alınıyor. 81 ilde tüm kamu hastaneleri için güncel başvurular alınıyor. 10 farklı unvanda olmak üzere personel atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu hastaneleri işçi alımı başvuru kontenjanları

Temizlik Görevlisi 4.958, Güvenlik Görevlisi (Silahsız) 3.386, Klinik Destek Elemanı (Hastane) 747, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi 520, Elektrikçi (Genel) 279, İnşaat Boyacısı/Boyacı 195, Marangoz 130, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı 277, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı 258, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı 150 olmak üzere 10.900 kadro var.

10.900 işçi alımı adım adım başvuru süreci

Öncelikle adayları Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet sitesine üye olması gerekiyor. Bireysel olarak İŞKUR’a kayıt olduktan sonra İŞKUR e-şube başvuru ekranına giriş yapılabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Kayıt ve Sağlık Bakanlığı işçi alımı bağlantılarına hemen aşağıdaki resimde yer alan bölümlerden direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

10 bin 900 kadro için “Sağlık Bakanlığı Başvuruları İçin Tıklayınız.” alanından 81 şehirde il il kontenjanlara ve başvuru detaylarına erişim sağlanabilir.

İlgili şehir listelerinin yer aldığı aşağıdaki resimden hemen kendi il ve branşlara tıklayarak size uygun alandan işlemlerinizi online olarak başlatabilirsiniz. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilir. Kendinize uygun alandan başvuru numarasına tıklayarak seçim yaptıktan sonra başvuru tüm şartlarının yer aldığı alana erişim sağlanarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

İşçi alımları başvuru tarihleri

İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar 27 Mart’a kadar aşağıdaki ekran üzerinden ilgili tüm ilanlara hemen erişim sağlayabilir ve başvurusunu yapabilir. Öte yandan depremzedelerle ilgili başvuru hususları da şu şekildedir:

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremler sebebiyle bu tarih itibarıyla adres değişikliği yapmaları nedeniyle İŞKUR üzerinden başvuru yapamayanlar e-devlet üzerinden 6 Şubat 2023 tarihinde genel hayata etkili afet bölgesi kabul edilen yerlerde ikamet ettiğini gösterir “Tarihçeli Adres Bilgileri Raporu” alarak İŞKUR İş Arayan-NVİ Değişim Bilgisi Ekleme ekranına kaydının yapılması suretiyle kişinin tercihine göre; 6 Şubat 2023 tarihinde ikamet ettiği yerde ya da adres taşıma ve tescil tarihlerine bakılmaksızın başvuru anında ikamet ettiği yerdeki taleplerine başvuru yapabilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum