Tüm Memurlar İçin Yeni Bir Dönem

Tüm Memurlar İçin Yeni Bir Dönem

Memuriyette süregelen bazı kalıplar değiştiriliyor. Memurlar OHAL düzenlemelerine gerek kalmadan görevden uzaklaştırılabilecek. Yeni dönem hakkında tüm detaylar haberimizde…

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası memur anlayışına yeni kriterler getirilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarından temizlik yapılırken böyle bir hadiseyle tekrar karşı karşıya kalmamak için gerekli önlemler alınacak.

Memur alımlarındaki ve görevden uzaklaştırma sırasında yapılan güvenlik soruşturmasında da bazı değişikliklere gidiliyor. Buna göre Bank Asya, FETÖ’nün okulları, sosyal medya hesapları, sendikalar, gruplar gibi bazı temel ifadeler yine olacak. Fakat Bank Asya’dan konut kredisi çeken memur mağdur edilmeyecek. Ne zaman ki bu memurunun maaşının belirli bir kısmını aktardığı tespit edilirse o zaman işlem uygulanacak.

Sabah’ın haberine göre memurların işi de kesinlikten çıkıyor. Bunun yerine esnek çalışma modeli getirilecek ve garantili iş dönemine son verilmiş olacak. Esnek çalışma modelinin tüm memurlara uygulanması hedefleniyor. İşini gereği gibi yapmayan veya işini kötüye kullanan memurlar için OHAL düzenlemesi yapılmadan işine son verilebilecek. Böylece işini kötüye kullanan memurlar çok daha hızlı uzaklaştırılmış olacak.  Kritik bölgelerdeki ve personel ihtiyacı olan bölgelerde de personel açıklarını giderilecek. Bunun için kamu kurum ve kuruluşları arasında personel planlanması yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. FETÖ gibi terör örgütünü besleyen memurlara “bankamatik memur” dediklerini dile getirdi. Yasanın iş garantisi verdiğini fakat onlarca müşavirin bakanlığa veya kurumlara uğramadığını söyledi. Turizm müdürü örneğini de ifade eden Bakan Müezzinoğlu, mahkeme kararıyla bir müdürün aynı göreve 6 defa geldiğini söyledi. Bundan dolayı da kamu personel rejiminin değişmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.