Türk Akreditasyon Kurumu Kamu Personeli alacak

Türk Akreditasyon Kurumu Kamu Personeli alacak

Akreditasyon Kurumları 15 uzman yardımcısı alım ilanı 21 Ekim 2017 de resmi gazetede yayınlandı.

Ankara akreditasyon kurumu 21 Ekim 2017 de resmi gazetede yayınlanan ilan ile Memur (uzman yardımcısı) yapacağını duyurdu. Alınacak kişiler Ankara adresine istihdam edilecektir.

Başvuru tarihleri ve şekli: 7 Kasım 2017 tarihinde başlayıp 14 Kasım 2017 tarihinde, saat 24.00’de sona erecektir. Başvurular Kurumun elektronik adresinde açılmış olan “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı - 2017” bağlantısı üzerinden online olarak yapılacaktır. Elden ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuracaklardan istenen belgeler: Kurumun elektronik adresinde açılmış “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 2017” bağlantısı üzerinden ulaşacakları başvuru formunu dolduracak ve aşağıda belirtilmiş belgeleri söz konusu bağlantı üzerinden sisteme yükleyerek Kuruma göndereceklerdir.

Yükseköğrenim diploması veya geçici mezuniyet belgesi ya da yurtdışında eğitim görenler için diploma denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi, Özgeçmiş, Vesikalık fotoğraf. Bunlar dışında Kuruma ayrıca herhangi bir belge gönderilmesine ya da teslim edilmesine gerek bulunmamaktadır. Başvuru süresi içerisinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınava Katılım şartları: 2017 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden asgari KPSS puanını almış olmak, Aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş en az dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarının öğrenim programlarından mezun olması gerek.

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar). Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan istekliler katılabilir.

Alınacaklar: Biyoloji, Çevre, Elektrik Elektronik, Endüstri, Gıda, İnşaat, Kimya, Makine ve Veteriner olarak görevlendirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.