Türk Akreditasyon Kurumu Personel Alımı Başladı

Türk Akreditasyon Kurumu Personel Alımı Başladı

Ankara’da bulunan Türk Akreditasyon Kurumu tarafından 15 uzman yardımcısı alınacağı açıklanmıştı. Bu gün başvurular başladı.

Kamu Personeli Alım ilanı 21 Ekim 2017’de Resmi Gazete ’de yayımlandı. Başvurular bu gün başlıyor ve 14 Kasım’da sona eriyor. Başvuruların başlamasına sayılı günler kaldı. Başvurmayı düşünen adaylar ilanı dikkatlice inceleyerek hazırlıklarını tamamlamalılar. Bu kapsamda alınacak olan kişiler Ankara adresinde istihdam edilecekler.

Aranan Şartlar Nelerdir?
Türk akreditasyon kurumu uzman yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan adaylar, ilanda açıklanan tabloda yer alan minimum puanlara sahip olmalıdırlar. Sınav giriş bilgileri tablosunda her bir grup için hangi puan türünden en az kaç puan arandığı belirtilmiştir. Kişiler bu minimum KPSS puanına sahip olmalılar.

Başvuru yapacak olan adayların 4 yıllık lisans mezunu ya da yurtdışında denkliği olan okullardan lisans mezunu olmaları gerekir. Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları aranır. Doğum tarihi 1 ocak 1982 sonrası olan kişiler başvuru yapabileceklerdir. Alınacak olan personeller biyoloji, endüstri, çevre, elektronik, kimya, veterinerlik, makine gıda, inşaat alanlarında görevlendirilecek olan kişilerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır?
Bu ilana başvurmak isteyen adaylar kurumun resmi web sitesinde yer alan “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 2017” bağlantısı üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir. Adaylara buraya dikkat etmeleri gerek. Çünkü kesinlikle bireysel olarak ya da posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar bu bağlantı üzerinden başvurularını tamamlayacaklardır. Gerekli olan belgeler ise taranmış olarak sisteme yüklenecektir.

Gerekli Belgeler
Başvuru yapacak olan adaylar ilk olarak şu belgeleri hazır temelidirler: lisans diploması ya da mezuniyet belgesi, yurtdışında eğitim görenler için denklik belgesi, KPSSS sonuç çıktısı, özgeçmiş, vesikalık fotoğraf.
Yukarıda bahsedilen belgelerin hepsi taranmış şekilde bilgisayar ortamına aktarılmalıdır. Bunlar dışında bir belge istenmemektedir. Haricen evrak teslimi yapılmayacaktır. Süresi içinde gerçekleşmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.