Türk İş Başkanından Başbakana Önemli İstek

Türk İş Başkanından Başbakana Önemli İstek

3 Temmuz 2017 tarihinde toplu iş sözleşmesi için aynı masada oturan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Başbakan Binali Yıldırım, taşeron konusunda da anlaşmaya varmak istiyor. Bu kapsamda Türk-İş Başkanı Atalay, Başbakan Yıldırım’a taşeron işçiler için bir..

Taşeron işçilerin kadroya alınması uzun zamandır gündemde olan bir konu ve taşeron işçiler ise bu konunun nereye gideceğini oldukça merak ediyorlar.

Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, taşeron işçiler konusunun Bakanlar Kurulu’nda olduğunu ve ellerinde iki alternatif olduğunu belirtmişti.

İlerleyen süreçlerde bu iki alternatiften bir tanesini tercih edeceklerini ve böylece taşeron işçileri kadroya alınmasını çözüme bağlayacaklarını dile getirmişti. Bakan Özlü’nün açıklamasına göre taşeron işçiler için kadro düzenlemesi, bu yıl içinde tamamlanacak. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Türk-İş Başkanı Atalay, hükümetle yapılan uzun görüşmeler sonrasında istedikleri bir şeyin altına imza attıklarını ifade etti. İmza töreninde de bahsedildiği gibi yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren bu düzenlemeyle beraber, kamu işçilerinin taban maaşı memurun taban maaşına eşitlendi.

Atalay, hükümetin taşeronlarla ilgili olan çalışmasını bildiğini ve taşeron işçilerin devlet çatısı altında olmasını istediklerini vurguladı. Aradaki alıcılara verilenin %10 altını kendilerini verilmesini ve taşeron işçilere kadro konusunun çözüme ulaşmasıyla herkesin çok rahatlayacağını ifade etti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.