Türk Patent Kadrolu Memur Alımı Online Başvuruları! Kimler Başvurabilir

Türk Patent Kadrolu Memur Alımı Online Başvuruları! Kimler Başvurabilir

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu statüde olmak üzere 8. ve 9. derecelere memur alımları yapılacak. İşte Türk Patent memur alımı şartları.

Türk Patent ve Marka Kurumu KADROLU statüde sekizinci ve dokuzuncu derece Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolar için memur alımları yapıyor. İşte Türk Patent kadrolu memur alımı başvuru süreci ve tüm detaylar:

turk-patent.jpg

Türk Patent kamu personel alımı kontenjan - mezuniyet

  • 2 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için Eczacılık bölümü mezunları başvurabilir. GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak.
  • 3 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için İşletme bölümü mezunları başvurabilir.  GİH sınıfı 9. derece kadrolara olacak.
  • 2 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı için Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım bölümü mezunları başvurabilir. GİH sınıfı8. derece kadrolara olacak.

Türk Patent kamu personeli alımı şartları

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması ve şu özel hususlara haiz olması gerekiyor. İşte diğer şartlar:

  • KPSS’den en az 80 almak,
  • YDS’den en az 70 almak,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranıyor.

Memur alımı başvuru formu

Başvurular, şartları taşıyan adaylar tarafından 30 Kasım 2021 tarihine kadar online olarak Türk Patent Kurumu’nun internet sitesinden yapılabilecektir. İşte başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı.

Başvuru ekranı.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.