TÜRKAK Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Bugün Açıklandı! En Az Lise

TÜRKAK Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Bugün Açıklandı! En Az Lise

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından sözleşmeli kamu personel alımı başladı. TÜRKAK personel atama şartları ve süreç haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı ile ilgili Türk Akreditasyon Kurumunca (TÜRKAK) tarafından İdari Personel alımı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı, Destek Personeli (hizmetli) alımı bugün açıklandı. Türkak personel atama süreci ve tüm detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. İşte detaylar.

turkak-personel-alimi.jpg

Türkak personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşımak, 2020 KPSSP93 Önlisans alanında ve KPSSP94 alanında en az 70 ve üzeri puan almak, görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru kontenjanlar - mezuniyetler

1 İdari Personel alımı için Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

2 İdari Personel alımı için Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

5 Destek Personeli alımı için Ortaöğretim (lise) kurumlarının herhangi bir alanı

TÜRKAK personel alımı başvuru tarihleri

Başvurular e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden online olarak 04 Mart 2022 - 20 Mart 2022 tarihleri arasında olacak. İşte başvurulara ve sürece dair gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/turkak-personel-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.