Türkiye Geneli 2000 Bin Deprem Son Dakika Bilgileri

Türkiye Geneli 2000 Bin Deprem Son Dakika Bilgileri

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem merkezlerini il ve ilçelere göre 2000 deprem saptamış olup tarih ve saate göre yayımlamıştır. Buna göre ilinizde veya ilçenizde 2017 yılı içerisinde deprem meydana gelmiş’mi inceleye bilir..

2017 yılı içerisinde Türkiye geneli 2000 Bin deprem meydana gelmiş olup depremlere ilişkin olarak hangi tarihte hangi il ve ilçede meydana geldiklerini tarih ve saati ile birlikte sadece büyük depremleri yayınlıyoruz.

Büyüklük bakımından ilk sırayı alan Adıyaman ili olup deprem analiz sonuçlarına göre 03 Mart  2017 tarihinde deprem üssü olarak Adıyaman ili Samsat ilçesi – Kızıloz nahiyesinde 5,7 büyüklüğünde saat 14:07’ de gerçekleşmiştir. Aynı keza artçı şokların ardı arkası kesilmeyerek ikinci büyük deprem meydana gelmiş olup büyüklüğü ise 4,7 olarak saptanmıştır.

İkinci deprem ise Çanakkale, İzmir, İstanbul ve Bursa’ da hissedilen 5,3 büyüklüğünde deprem olmuştur. Bu deprem ise 06 Şubat 2017 tarihinde saat 13:28 meydana gelmiş olup can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Artçı depremler ile bazı vatandaşlar şok yaşamış ancak can kaybının yaşanmaması vatandaşları sevindirmiştir.

Üçüncü büyüklüğe sahip deprem ise Çanakkale ili (Ege denizi) kıyılarında meydana gelmiştir. Depremin büyüklüğü tarihi ve saati olarak 03 Ocak 2017 tarihinde 4,9 olarak gerçekleşmiştir. Çanakkale ili bademli ilçesi, acıklar beldesi üssü olarak gerçekleşen depremin izleri silinmeye çalışılmakta ancak artçı depremlerin devam etmesi nedeniyle hayatı olumsuz etkilemektedir. Aynı zamanda evleri yıkılan aileler için konteynırlar kurulmuştur.

Dördüncü büyüklükteki deprem ise Balıkesir ilinde meydana gelmiş olup ege denizi kıyılarındaki fay hattının kırılması sonucu  4,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. AFAD deprem üssünün Çanakkale ilinin gönen ilçesi olarak açıkladı. Bu açıklamaya göre 08 Mart 2017 tarihinde saat -23:09’ da meydana geldiğini ancak can ve mal kaybının olmadığı açıklandı.

Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ülke genelindeki sarsıntılara ilişkin 81 il Valiliklerine ve İlçe Kaymakamlıklarını yazı ile Başbakanlık uyarıda bulunarak. Ülkemiz maalesef deprem riski çok olan bir yapıya sahip olduğundan dolayı deprem anında panik yaşanmaması için halkı uyarın ve deprem anında ne yapacakları konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılması yönünde bilgiler verildi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda ise okullarda okuyan öğrencilerimize deprem anında neler yapılması gerektiği ile ilgili olarak uygulamalı eğitimler verilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.