Türkiye Geneli Nüfus Müdürlüklerine Bin 500 Sözleşmeli

Türkiye Geneli Nüfus Müdürlüklerine Bin 500 Sözleşmeli

Maliye Bakanı Naci Ağbal Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu. Ağbal 'ın yaptığı açıklamaya göre 2017 yılında İlçe Nüfus Müdürlüklerine 1500 sözleşmeli personel alımı yapılacak, Mevcut personellere fazla mesai ödemesi yapılacak.

Maliye Bakanı (Ankara) Naci Ağbal Bakanlar Kurulunda görüşülen konular hakkında bilgi verdi. Yaptığı açıklamanın en önemli konusu ise İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bin 500 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Diğer bir düzenleme ise Nüfus Müdürlüklerinde görevli Kamu Personellerine fazla mesai ödemeleri yapılacak.

Bakan Ağbal açıklamasında Maliye Bakanlığı olarak gelen talep için İçişleri Bakanlığı 'na toplam 1.500 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildidi.

Nüfus Müdürlükleri ile ilgili bir diğer gelişme ise Nüfus Müdürlüklerinde görevli Kamu Personellerine fazla mesai yapmaları nedeniyle ödeme yapılması konusunda düzenleme yapılacağını bildirdi. Belirtilen personellere fazla mesai ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı için hazırlandıklarını belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye Büyük Millet Meclisi 'nde yapılan görüşmelerde Milletvekillerinden gelen sorulara cevap verdi. Yaptığı açıklama Nüfus çalışanları için önemli bir gelişme olurken bir diğer taraftan kamuda çalışmak isteyen memur adaylarının da ilgisini çekti.

Ağbal Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğa dikkat çekerken; Yeni kimlik kartları çıkarılmaya başlandığı için yoğun yaşandığını vurguladı. Ağbal, "Maliye Bakanlığı olarak artan talep karşısında İçişleri Bakanlığımıza bin 500 kadar sözleşmeli personel desteği kararı aldık. İkinci bir husus olarak da mevcut personelin fazla mesai yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Söz konusu personele fazla mesai ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı çalışması yaptık. Sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz." diyerek müjdeyi verdi.

Yapılan açıklama sonrasında Nüfus Müdürlüklerinde olan personel açığı gün yüzüne çıkmış oldu. Kısa bir sürede ilanların yayınlanması beklenirken Nüfus Müdürlükleri 1500 sözleşmeli personel alım ilanı yayınlandığı zaman sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum