Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 347 Memur Alımı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 347 Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından 347 memur alım ilanı yayınlandı. İlan için başvurular 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 27 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden online

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından 4924 sayılı kanun kapsamında istihdam edilmek üzere 347 ebe alım ilanı yayınlandı. İstihdam edilen personel sözleşmeli olarak görevlendirilecektir.

Başvurular 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 27 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifreleriyle yapabilirler.

Adaylar ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile görevlendirilecektir. Sağlık Bakanlığı ebe alımı için adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

Adayların 4924 sayılı Kanunda belirtilen şartları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki şartları taşımaları, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Adayların başvuru yapabilmesi için ebelik lisans programlarından mezun olmaları ve 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı-Lisans girmeleri gerekmektedir.  Tercihlerin ÖSYM’ye iletildiği gün itibariyle mezun olmayan adayların, atamaları yapılsa dahi atamaları iptal edilecektir.

ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet siteleri üzerinden gereken belgeler yayınlanacaktır. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ebe alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.