Türkiye İş Kurumu Kamu Personeli Alımı 2016

Türkiye İş Kurumu Kamu Personeli Alımı 2016

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 20 Kişi İstihdam Uzman Yardımcısı Alımı. Başvurular 18 Ocak 2016 Tarihinde Sona Erecektir.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 5 Ocak 2016 günü kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Toplam 20 kişi istihdam uzman yardımcısı olarak alınacağı bildirildi. Başvurular 18 Ocak 2016 tarihine kadar kurumun internet sitesinden yapılacağı belirtildi. Haricinde posta, elden, fax gibi yollarla başvuru alınmayacağı duyuruldu.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü istihdam uzman yardımcısı alımı için: otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Üniversitelerin; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunu olmak, KPSS P60, KPSS P63 ve KPSS P88 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak.

Diğer grupta: İstatistik, matematik, endüstri mühendisliği ve işletme mühendisliği bölümleri, mezun olmak, KPSS P25, KPSS P34 ve KPSS P102 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak.

Adaylar tek aşamalı olarak sözlü (mülakat) sınavına tabii tutulacaktır. Sınavı kazananlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca kadrolu olarak işe başlatılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.