Türkiye İstatistik Kurumu 8 Kamu Personel Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu 8 Kamu Personel Alımı

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 8 Memur Alım ilanı 24 Temmuz 2017 de yayınladı. Başvurular başlamış olup 04 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuracak kişiler Şahsen veya İnternet üzerinden Başvuru Yapabilirler.

Ankara Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 24 Temmuz 2017 de Sözleşmeli Memur alacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 8 kişi Genel olarak istihdam edileceği açıklandı. Başvuracak adaylar başvuru formu doldurarak 04 Ağustos 2017 tarihine kadar Şahsen veya Posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundalar.

Başvuracaklardan istenen bazı belgeler: Özgeçmiş metinlerindeki kısımlar; başvurulan pozisyon için belirlenen maddelere cevap olacak şekilde ilgili Aşağıda belirtilen madde ile aynı sırada ve aranan bilgi ve tecrübeler ise detaylandırılarak sunulacaktır. Özel şartlarda belirtilen tecrübeler için belge sunulması ya da tecrübelerin karşılandığının özgeçmişte belirtilmesi gerekmektedir. Aday özgeçmişini imzalayacaktır.

Alınacak Personellerde 8 kişi için şartlar: Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 2 (iki) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak. Başvuracaklar Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuracaklarda istenen belgeler: İngilizce dilinde ilgili yabancı dil puanını gösteren belgenin fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı. Yükseköğretim diploması veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi. Başvurulan pozisyonlar için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgelerin fotokopileri. Bu belgeler sınavla alınmış olmalıdır. Alınacak Kişiler Bilişim Personeli olarak görevlendirilecektir.

Alınacak kişiler TUİK Ankara’ ya istihdam edilecek olup çalışma adresi de aynı adrestir. Başvurular Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 04 Ağustos 2017 günü mesai bitimine (18:00) kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.