Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kamu Personeli Alımı 2016

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kamu Personeli Alımı 2016

31 Aralık 2015 Tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınladı. Toplam 41 Kişi Uzman Yardımcısı Olarak İstihdam Edilecek.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 31 Aralık 2015 tarihinde kamu personeli alım ilanı yayınladı. 41 kişi uzman yardımcısı olarak alınacak. Başvurular 18 Ocak 2016 tarihine kadar Şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

İlana 1981 yılı ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilecektir. İstatistik KPSSP25 puan türünden, İktisat KPSSP22 puan türünden, İşletme KPSSP23 puan türünden, Ekonometri KPSSP92 puan türünden, Uluslararası İlişkiler KPSSP33 puan türünden, Gazetecilik veya Gazetecilik ve Halkla İlişkiler KPSSP7 puan türünden, Matematik KPSSP7 puan türünden, Bilgisayar Mühendisliği KPSSP7 puan türünden, Endüstri Mühendisliği KPSSP7 puan türünden en az 80 puan almış olmak şart. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden Yabancı Dil Sınavından en az 50 puan almış olmak.

TÜİK Yapacağı kamu personeli alımını sözlü sınavla yapacaktır. Sözlü sınav konuları şöyle: Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu. Özgüveni ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı. Genel yetenek ve genel kültürü. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı konularında sorular gelecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.