Türkiye Maarif Vakfı KPSS Şartsız 25 Personel Alımı Yapacak

Türkiye Maarif Vakfı KPSS Şartsız 25 Personel Alımı Yapacak

Türkiye Maarif Vakfına kamu personeli uzman yardımcısı alımları için başvuru ilanı yayımlandı. Vakıf personeli alımı başvuru şartları ve tüm detayları bu haberimizde hazırladık. İşte personel alımlarına dair tüm süreç.

Türkiye Maarif Vakfı 2021 yılı Mart ayı personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvurular online olarak alınmaya başladı. Vakıf personeli 25 kadro için KPSS şartı olmamakla birlikte diğer gerekli özel şartlar da bulunmaktadır. Bu haberimizde gerekli başvuru sürecini, mezuniyetleri ve tüm detayları bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını online olarak aşağıdaki "Başvuru Ekranı" üzerinden yapabileceklerdir. Başvurular 25 Nisan 2021 tarihine kadar yapılabilirler. Başvuruların nasıl ve üyeliğin nasıl oluşturulacağına dair detayları aşağıdaki "Başvuru Kılavuzu" bağlantısından da ayrıca indirip inceleyebilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?

Mezuniyet şartı olarak Teknik Eğitim, Mesleki Eğitim ve Eğitim Fakültelerinin herhangi bir bölümü, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Sosyoloji, İstatistik, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik bölümü mezunlarının başvuru yapabileceği belirtildi. Şahsen veya posta ile müracaat yapılmayacağı da özellikle kılavuzda belirtildi.

Diğer Başvuru Şartları

1 Ocak 1992 ve sonrası doğanlar, T.C. vatandaşları veya mavi kart sahipleri başvuru yapabilecektir. Adaylardan KPSS şartı aranmamakla birlikte yabancı dil sınav puanının en az 70 olması isteniyor. Başvuru kılavuzundan gerekli yabancı dil bilgisine de ayrıca ulaşılabilir.

Sınav Süreçleri

Yazılı sınav, sözlü sınava dair detaylar ve nasıl olacağı da kılavuzda ayrıntılı olarak açıklandı. Adaylar aşağıdaki başvuru ekranından gerekli belgeleri sisteme yükleyerek 25 Nisan'a kadar 1 aylık süreçte başvurularını tamamlayabilirler.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.