Türkiye Sağlık Enstitüleri İdari Personel Alımı Yarın Son

Türkiye Sağlık Enstitüleri İdari Personel Alımı Yarın Son

TÜSEB idari personel alımı için süreç tamamlanıyor. TUSEB memur alımına kimler başvurabilir? İşte daimi işçi alımı başvuru süreci ve şartlar.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığından engelli ve sürekli işçi alımı kapsamında İDARİ PERSONEL alımı kadrolarına başvurular tamamlanıyor. İŞKUR bünyesinde başvuruları alınacak olan TUSEB memur alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Türkiye Sağlık Enstitüleri personel alımı tarihleri

Adaylar İŞKUR internet sitesinden başvurularını online olarak yapabilirler. Başvurular için son gün 15 Ekim 2021 Cuma günü olarak açıklandı. İşte başvuru şartları ve tüm detaylar:

Kamu personel alımı mezuniyet şartları

  • 1 İdari Personel alımı için Grafik Tasarımı bölümünden mezun olmak veya eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okullarından/bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.
  • 2 İdari Personel alımı için Üniversitelerin en az 4 (dört) yıllık eğitim veren, İngilizce Mütercim- Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya çeviribilim bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okullarından/bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak

tuseb-is-ilanlari-1.jpg

TUSEB memur alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak şartı bulunuyor. İşte diğer başvuru şartları ve tüm detaylar:

  • Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmiş olmak,
  • MS Office programlarına hakim olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliye ayrılmış olmamak,
  • Engellilerin, engellilik ölçütü, sınıflandırılması ve engellilere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki 07 Şubat 2014 tarihli ve 28906 sayılı resmi gazetede yayınlanan “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince en az %40 engelli olmak gerekiyor.
  • Ayrıca 1 idari personel alımı kadrosu için tercihen en az bir yıl tecrübe sahibi olmak,
  • 2 idari personel alımı için ise YDS’den İngilizce dili için en az 90 puan almak veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak şartı var.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum