Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 80 kamu personeli alımı başvuru ilanı yayımlandı. Başvurulara dair detaylar ve başvuru süreci bu yazımızda yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı” bünyesinde 80 kadroya memur alımı yapılacak. Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları ve tüm sürece dair detayları bu yazımızda hazırladık.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını haberimizin en altında yer alan online başvuru ekranı üzerinden yapabileceklerdir. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2021’dir.

Kontenjanlar

58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alımı olmak üzere 80 kadroya personel alınacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

58 Uzman Yardımcısı alımı için Lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen üniversite bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış üniversitelerden mezun olmak ve en az ilgili KPSS puan türlerinden 70 almak gerekiyor.

İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinde giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içerisinde alınmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan en az (B) düzeyinde puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak gerekiyor.

2 Avukat alımı için Avukatlık stajını tamamlamış olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

15 Büro Görevlisi ve 5 Sekreter alımları için En az lise mezunu olmak, Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3, KPSS P93 (Ön Lisans) ya da KPSS P94 (Ortaöğretim) puan türlerinin birinden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. Türkiye Ulusal Ajansı 80 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları için aşağıdaki “Başvuru Ekranı” bağlantısını direkt olarak kullanabilirsiniz.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum