TYP Personel Alımları Ne Zaman Yayımlanır? İŞKUR TYP İş Arama Ekranı

TYP Personel Alımları Ne Zaman Yayımlanır? İŞKUR TYP İş Arama Ekranı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR ile Toplum Yararına Programlar TYP personel alımları için sürece dair gerekli bilgileri, şartları ve yeni TYP alımlarına dair detayları bu yazımızda hazırladık. İşte gerekli tüm detaylar.

İŞKUR’da yeni TYP alımları için adaylar gün sayıyor. Yapılan yönetmelik değişiklikleri ile Türkiye İş Kurumunda TYP personel alımı ilanları için başvuruların önümüzdeki süreçte yayımlanması bekleniyor. Daha önceki alımlardan farklı olmak üzere yeni başvurular ve süreç bekleniyor. İşte yapılan değişiklikler, yeni alımlara dair detaylar ve gerekli iş ilanı arama başvuru ekranını bu yazımızda hazırladık.

TYP hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Afet, Salgın, Acil Durum, Diğer Mücbir Sebepler, Sosyal Kriz durumlarında İŞKUR TYP ile işçi alımları yapılmaktadır. 1 Haziran 2022 tarihi itibarıyla TYP personel alımlarında değişiklik yapılmıştı. Yapılan değişiklikle TYP artık şu çerçevede yapılacak:

“Sivil Savunma Kanunu kapsamında meydana gelen afet, salgın, acil durum ve diğer mücbir sebep kararlarını müteakip veya bunlar beklenmeksizin meydana gelen sosyal kriz durumlarını aşmak için ihtiyaç görülmesi halinde kamusal hizmetleri desteklemek amacıyla programlar” kapsamında İŞKUR TYP ile personel alacak.

MEB başta olmak üzere her yıl İŞKUR üzerinden kaymakamlıklar, valilikler ve belediyeler geçici alımlar yapmaktaydı. Yeni düzenleme ile önümüzdeki süreçte alımlara dair iş ilanları da bu kapsamda yayımlanacaktır. İşte başvurulara dair tüm şartlar.

İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir?

Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kuruma kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak ve öğrenci olmamak gerekiyor. Açıköğretim öğrencileri başvuru yapabilmektedir. İlgili kanun kapsamında isteğe bağlı sigortalılık hariç olmak üzere olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak gerekmektedir.

İŞKUR TYP iş arama ekranı

Türkiye İş Kurumu bünyesinde aşağıdaki “iş arama ekranı” üzerinden TYP güncel başvurularını hemen inceleyebilirsiniz. Mevcut başvuru olup olmadığını aşağıdaki başvuru ekranından düzenli kontrol etmenizde fayda var. İşte TYP ile ilgili gerekli açık iş ilanı arama sayfası:

TYP iş arama ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum