Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 22 Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 22 Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 22 Personel Alım ilanı 19 Ekim 2016 da yayınladı. Yapılan açıklamada 22 kişi alınacak olup sözlü sınav son tarih 04 Kasım 2016 olarak belirtilmiştir.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 22 Personel Alım ilanı 19 Ekim 2016 da yayınladı. Yapılan acıklamada 22 kişi alınacak olup sözlü sınav son tarih 04 Kasım 2016 olarak belirtilmiştir.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel Alım ilanında Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı 20 kişi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı 2 kişi olmak üzere toplam 22 alınacağını duyurdu.Bu alımlara başvuracak adaylar KPSS puan sıralamasına girdikten sonra sözlü sınava tabi tutulacak olup alımlarda sözlü sınavla yapılacaktır.

Ankara İş İlanları Kariyer Adaylarda aranacak şartlar: Yüksek Öğrenim Kurumlarının Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, Hukuk, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması gerekmektedir.

ÖSYM tarafından, 04 - 05 Temmuz 2015 ve 22 - 29 Mayıs 2016 tarihlerinde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan puan türleri itibarıyla en az KPSS P8 80 puan, KPSS P103 80 PUAN, KPSS P113 85 taban puanları almış olması, 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1981 tarihinde ve daha sonra doğanlar) ve Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcılığı kadrolarına başvurularda, Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (YDS) İngilizce, Rusça, Arapça, Fransızca veya Almanca dillerinden herhangi birinden en az (D) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler: Sınav başvuru formu, Yükseköğretim diplomasının, mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği, KPSS sonuç belgesinin ÖSYM internet sitesinden alınmış bilgisayar çıktısı, Yabancı dil belgesinin aslı veya onaylı örneği, 2 adet vesikalık fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş 4,5x6 ebatlarında olacak ve 1 adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır), Aday tarafından el yazısı ile yazılmış ve imzalanmış, kendisi, ailesi, bitirdiği okullar, yapmış olduğu işler hakkında bilgilerin yer aldığı öz geçmişi, Başvuran adayların görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına 04 Kasım 2016 ya kadar şahsen veya posta yplo ile yapılacaktır.

 

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.