Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 32 Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 32 Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 32 Personel Alım ilanı 19 Ekim 2016 da yayınladı. Yapılan açıklamada 32 kişi ihtiyaç olup başvuru son 4 Kasım 2016 tarih olarak belirtilmiştir.

Yapılan ilanda 32 kişi ihtiyaç olup 20 (yirmi) Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı 2 (iki) Havacılık ve uzay teknolojileri Uzman Yardımcısı 10 kişi Avukat olmak üzere Bakanlık Merkez taşra teşkilatında görevlendirilecektir.

20 (yirmi) Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı için şartlar: 6 kişi için Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler ile İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olması ve KPSS P 113 85 puanı bulunmak şart. 1 kişi için Hukuk Fakültesinden mezun olması ve KPSS P103 80 puanı olması şart. 5 kişi için Elektronik Mühendisliği,Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS P 8 80 puanı olması şart. 2 kişi için Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olması, KPSS P 8 80 puanı olması şart. 6 kişi için Bilgisayar Mühendisliği bölümümezunu olması KPSS P 8 80 puanı olması şart.

2 (iki) Havacılık ve uzay teknolojileri Uzman Yardımcısı için şartlar: 2 kişi için Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması KPSS P 8 80 puanı bulunması şart.

10 kişi Avukat için şartlar: 5 kişi için Ankara Merkez Hukuk Fakültesinden mezun ve Avukatlık Stajını Tamamlamış olması, 22 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS P3 80 puan bulunması şart. 2 kişi için Ankara Taşra Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık Stajını Tamamlamış olması, 22 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS P3 80 puanı bulunması şart. 3 kişi için İstanbul Taşra Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık Stajını Tamamlamış olması 22 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS P3 80 puanı bulunması şarttır.

Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcılığı ve avukat alımı için başvurularda: Sınav Başvuru formuyla birlikte, Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan İngilizce, Rusça, Arapça, Fransızca veya Almanca dillerinden herhangi birinden en az (D) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olması ve başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olması gerekmektedir.19 Ekim 2016 ile 04 Kasım 2016 tarihleri arasında, 09.30 - 12.00 ile 14.00 - 17.00 saatleri arasında Bakanlığa şahsen veya posta yoluyla yapılır. Ankara İş İlanları Kariyer.

İlan hakkında daha detaylı bilgi için lütfen Tıklayınız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.