Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 640 Personel Alacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 640 Personel Alacak

Ulaştırma Bakanlığı 1280 kişi alımının sadece 640 kişi için İlk aşama olarak onaylandığını ve bu alımında 1 ay içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti. Adayların 1280 kişi alımını bile az bulmasına rağmen sayının düşürülmesi sonra tamamlanacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada Ulaştırma Bakanı Arslan, Mühendis, Teknisyen ve Tekniker alımı gerekiyor. Bunu daha önce ifade etmiştim, 1280 kişiye ihtiyacımız var demiştim, konuyu Başbakanımıza arz ettim, Maliye Bakanımız ile çalışmalar gerçekleştirdik. Kadrosu açılacak 640 kişilik alım için yakın zamanda yani 1 ay içinde ilana çıkılacak dedi.

Teknisyen ve tekniker olacak adaylarda bir çok soru bulunmaktadır. Bunların başında meslek lisesi bitirmeyen bir ön lisans mezunu aday tekniker alımına başvuru yapabilecek mi? Sadece bölüm mezunlarımı başvuru yapabilir gibi bir çok soru ve açıklama bekleyen durumlar mevcuttur.

Mühendislerin kamuya alımlarının az olması bu bölüm mezunlarını sevindirmiş olsa’ da sayının azlığı adayları yine zorlayacak gibi görünüyor.

Teknisyen alımlarında ise sadece 4 yıllık üniversite ve fakülte mezunu uygulamasının mağduriyetler doğurduğu belirtilmektedir. Teknisyenliğe başvurularda örnek olarak elektrik teknisyeninde Önlisans veya Meslek Yüksek okulu elektrik ve elektronik 2 yıllık mezunlarda başvuru yapılabilmesi gibi mağduriyetlerinde giderilmesi adayların talepleri arasındadır.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bir TV programında personel alımıyla ilgili soruyu cevapladı. Alınacak personeller için girişimlerini sonuna kadar yaptıklarını ifade eden Arslan alımların belirli periyotlarda devam ettiğini ve bakanlık olarak planlı bir şekilde alımların gerçekleştirileceğini açıkladı.

Arslan, 640 kişilik alımdan sonra sayıyı 1280'e tamamlamak için kalanı da alacağız diye vurguladı. Ancak alım hakkında ne zaman ve hangi mezunlar alınacak belirtmedi. Sitemiz olarak siz değerli takipçilerimize bu alımları paylaşarak bilgilerinize sunacağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.