Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel Alımı

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 28 Temmuz 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 15 Ağustos 2016 tarihinde sona erecektir.

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı taşra teşkilatında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında bulunan 1 mühendis , 1 tekniker , 3 teknisyen olmak üzere 5 sözleşmeli personel istihdam edilecek olup , yerleştirme KPSS (B) grubu başarı puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar ; 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yr alan şartları taşımak , ÖSYM tarafından , lisans mezunları için 22 Mayıs 2016 , ortaöğretim ve önlisans mezunları için 27-28 Eylül 2014 tarihinde yapılan KPSS ‘den puan türleri itibariyle en a sözleşmeli pozisyonun karşısında belirtilen taban puanları almış olmak gibi temel şartlar arandı.

Mühendis alımı için  : Üniversitelerin makine mühendisliği , makine ve imalat mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak. Tesis / bina yapımıı işlerinde bakım ve işletmeciliğinde en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak. Üniversitelerin Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği , Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünden mezun olarak en az Uzakyol 2. Mühendis Yeterlik Belgesine sahip olmak. YDS’den en az 70 puan almak ve KPSSP3 en az 70 puan almak gerekmektedir.

Tekniker alımı için : Meslek Yüksekokullarının İnşaat , İnşaat Teknikerliği , İnşaat Teknolojisi bölümünden mezun olmak , tesis bina yapım işlerinde bakım ve işletmeciliğinde en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca KPSSP93 en az 70 puan almak gerekmektedir.

Teknisyen alıyımı için (1 kişi) : Meslek liselerinin Makine bölümünden mezun olmak , makine teknisyeni olarak en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmaları ve KPSS P94’ten en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Teknisyen alımı için (2 kişi) : Meslek liselerinin Elektrik/Elektrik – Elektronik bölümünden mezun olmak , Elektrik / Elektrik-Elektronik Teknisyeni olarak en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak ve KPSS P94’ten en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.