Ülkenin Gözbebekleri Kadın PÖH'ler - Yeni Özel Harekat Alımı Ne Zaman

Ülkenin Gözbebekleri Kadın PÖH'ler - Yeni Özel Harekat Alımı Ne Zaman

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM birimlerinde Polis Özel Harekat PÖH olarak görev yapan kadınlar bir günlerini anlattı. Kadın PÖH adayları yeni alımların yapılmasını bekliyor? Şartlar nelerdir?

İçişleri Bakanlığı EGM'de görevli KADIN POLİS ÖZEL HAREKAT PÖH'ler Türkiye'nin de göz bebekleri. Polisliğin sadece erkek mesliği algısını yıkarak kadın PÖH olmanın gururunu ve bir gününü anlattılar.

ÖĞRETMENLİK YERİNE POLİSLİĞİ SEÇTİLER

Kadın PÖH'ler Sabaha verdikleri röportajda bir günlerini anlattılar. Öğretmenlik yerine Polis Özel Haraket olmayı seçtiklerini belirten kadın PÖH'ler sabahın ilk ışıklarında spor yaparak başladıklarını belirttiler. Kimi zaman keskin nişancı, kimi zaman arazi eğitimlerine tabi tutulduklarını dile getirdiler.

KADIN PÖH'LER NE ZAMAN TANINDI

15 Temmuz hain darba kalkışmasından sonra tanınmaya başladığı belirten kadın PÖH'ler eğitimlere gelen Özel Harekatçılardan etkilenerek bu branşı seçtiklerini belirtiyorlar. PÖH olmanın bir yaşam tarzı olduğunu ve kimi operasyonların ucu açık olduğunu ve ne zaman döneceklerini bilmediklerini belirttiler.

YENİ KADIN ve ERKEK PÖH ALIMLARI BEKLENİYOR

Son olarak 2016 yılında 19. Dönem POMEM kapsamında 10 bin erkek PÖH alımı ilanı yayımlanmıştı. Kadın PÖH alımı da 25. Dönem POMEM olarak gerçekleşmişti. Yeni POMEM PÖH alımları için adayların beklentisi arttı.

KADIN PÖH ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

En az lise mezunu olmak,

T.C. vatandaşı olmak, KPSS'den lise ve önlisans mezunları için en az 65, lisans mezunları için en az 60 puan şartı bulunuyor.

Yaş itibarıyla 18-28 yaş aralığında olmak,

162 cm'den kısa olmamak vb. diğer genel hususlar bulunmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
55 Yorum