Umurbey Belediyesinde Taşeron Olarak Çalışan Tüm İşçilere

Umurbey Belediyesinde Taşeron Olarak Çalışan Tüm İşçilere

Uzun süredir kamuda çalışan asıl işi yapan taşerona kadro verilmesi için, kurumlar çalışmalarına devam ediyor. Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronlar mutlu sona çok yakın. Zira hükümetten birçok yetkili 2016 Mart Ayı içerisinde, kamuda çalışıp asıl işi

Uzun süredir kamuda çalışan asıl işi yapan taşerona kadro verilmesi için, kurumlar çalışmalarına devam ediyor. Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronlar mutlu sona çok yakın. Zira hükümetten birçok yetkili 2016 Mart Ayı içerisinde, kamuda çalışıp asıl işi yapan 150 bin civarındaki taşerona kadro verileceğini açıkladılar.

Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronlardan ilk kadroya geçen işçiler Mersin Karayolları 5.Bölge Müdürlüğünde çalışan işçilerdi. Mersin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğünde çalışan işçiler geçtiğimiz günlerde kadroya alınmıştı. Kadroya alınan ikinci talihli taşeron işçileri, Çanakkale’nin Umurbey Belediyesinde çalışan taşeron işçiler oldular. Umurbey Belediyesinde taşeron olarak çalışan işçiler kadroya alınarak, kadroya kavuşan ikinci talihli işçi grubu oldular.

Umurbey Belediyesi ile DİSK Genel-İŞ Sendikası arasında toplu sözleşme imzalanarak, Umurbey Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan 30 işçi yapılan sözleşme ile Umurbey Belediyesi bünyesine kadrolu olarak alındılar.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Umurbey Belediyesi Başkanı Sami Yavaş, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçim beyannamesinin en önemli maddelerinden olan 'taşeron işçi' uygulaması idi. Ancak kentimizde ki hiçbir Cumhuriyet Halk Partili belediye bu uygulamayı yaşama geçirmedi. Biz AK Parti belediyesi olarak Umurbey'de belediyemiz bünyesinde çalışan 30 taşeron işçiye kadro vererek hayata geçirdik. Taşeron işçi uygulamasına son vererek bütün işçi arkadaşlarımızı belediye bünyesine aldık" dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum