Üniversiteler Binlerce Personel Alıyor

Üniversiteler Binlerce Personel Alıyor

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası boşalan akademik, idari kadrolara binlerce personel alımı yapılacaktır. Detaylar haberimizde…

Üniversiteler akademisyen, hemşire, avukat, ebe gibi açıkları kapatmak için düğmeye bastı. Bazı üniversiteler personel alım ilanlarını yayınlarken bazıları da bu ilanları daha yayınlamadı.

Üniversitelerin açılmasına az bir süre kala, üniversiteler eğitim kadrolarındaki boşluğu doldurmaya devam ediyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında boşalan kadrolara binlerce personel alımı için gerekli işlemler başlatıldı. Hangi üniversitelerin alın yapacağı merak konusu oldu. Alım yapan üniversiteler arasında Hacettepe Üniversitesi gibi büyük çaplı üniversitelerin yer aldığı görüldü.

Önümüzdeki iki ay süreç içerisinde, üniversiteler 2 bine yakın personel alımını gerçekleştirecek. Akademik personel alımı için; eğitim vereceği kadro için öğrenim şartını sağlamak, 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak gibi özellikler yer almıştır. Ayrıca ALES’ten minimum 70 puan almak, YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavının bir tanesinden öğretim üyeliği kadrosuna giriş yapabilmek için yeterli puanı almak olarak belirtildi.

Ayrıca üniversiteler sözleşmeli personel alımı da yapıyor. Şu an için sözleşmeli personel alım ilanı yayınlayan üniversiteler arasında Mersin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi gibi üniversiteler yer aldı. Akdeniz Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler, Kırıkkale Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebalı, Bayburt Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Ordu Üniversitesi gibi üniversiteler profesör, yardımcı doçent ve öğretim görevlisi alımı yapmaktadır. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.