Vaka sayıları artıyor! O ülkede sokağa çıkma yasağı başladı

Vaka sayıları artıyor! O ülkede sokağa çıkma yasağı başladı

Koronavirüs (Covid 19) pandemi sürecinde yaşanan vaka artışları dünya genelinde artarak devam ediyor. Avrupa’da sokağa çıkma yasakları yeniden gündeme gelirken, o ülkede yasakların başladığı açıklandı. işte detaylar…

Dünya genelinde yaşanan vaka artışları sebebi ile Koronavirüs (Covid 19) pandemi sürecine dair güncel gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. En çok merak edilen konuların başında, alınacak olan tedbir paketleri dahilinde hangi kararların ilan edileceği yer alıyor.

Türkiye’de Vaka Sayıları Artıyor!

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bizzat yapılan açıklamalarda yer alan verilere göre; Türkiye genelinde vaka sayılarının hızlı bir şekilde arttığı tespit edildi. Yapılan açıklamalara ilave olarak; ulusal çıkarlara uymayan verilerin de ilan edileceği açıklandı.

Sokağa Çıkma Yasakları Başlayacak mı? 

Vatandaşlar yurt genelinde sokağa çıkma yasaklarının başlayıp başlamayacağını merakla bekliyor. Hem Sağlık Bakanlığı tarafından hem de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte şuan için Türkiye genelinde kapsayıcı bir sokağa çıkma yasağı kararı alınmayacağı belirtildi.

Fakat sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve artışların şehir bazında münferit olmaktan çıkması ile birlikte alınacak tedbir ve önlem kararlarının en üst seviyede olacağı beyan ediliyor.

Avrupa’da 2. Dalga Vakaları Yükseliyor

Türkiye’ye kısmi olarak Asya ve İran üzerinden giren Koronavirüs yoğun olarak Avrupa üzerinden geçiş sağlamıştı. Benzeri bir durumun oluşmaması için yetkili merciler gerekli tedbirlerin alındığını açıklarken; Avrupa’da 2. Dalga sürecinde vaka sayılarının arttığı ve ülke genellerinde tedbir kararlarının ilan edildiği açıklandı.

Fransa’da Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

60 milyon nüfusu ile Avrupa’nın önemli bir popülasyonunu bünyesinde barındıran Fransa genelinde vaka artışları devam ediyor. Alınan sağlık ve sosyal hayat önlemleri dahilinde vakaların artışının devam ettiği açıklanırken; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından ilan edilen karar göre ülke genelinde 21.00-06.00 arası sokağa çıkma yasağının resmileştiği beyan edildi.

Bazı bölgelerde transit geçişlerin ve şehrin yaşadığı saatlerin değişmesi sebebi ile bölge bazında da karar alınabileceğini açıklayan Macron, vakaların kontrol altına alınana kadar sosyal ilişkiler üzerinde tedbir kararları alınmaya devam edeceğini açıkladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum