Vakalar Arttı! Pazar Yasağı Getirildi

Vakalar Arttı! Pazar Yasağı Getirildi

Bilindiği gibi son açıklamalara göre vaka sayılarındaki artış veya azalışlarla doğru orantılı olarak kısıtlamalar iller bazın kaldırılacak ya da ek kısıtlamalar getirilebilecekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nında açıkladığı gibi iller yerinde karar mekanizmasıyla iller bazında kademeli normalleşmeye geçilecek ya da yeni kısıtlamalar uygulanacaktı.

Vaka sayıları arttı ve ek kısıtlamalar geldi

Edirne'nin İpsala ilçesinde son günlerde artış gösteren vakalar nedeniyle ev ziyaretleri, taziye ve asker uğurlaması gibi etkinlikler yapmamaları konusunda uyarıldı. İlçe merkezi, belde ve köylerde tedbir amacıyla bir hafta süreyle halk pazarları kurulmayacak.

Kaymakamlık duyurdu

İpsala Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, vatandaşlar ilçede corona virüs vakalarındaki artış nedeniyle ev ziyaretleri, taziye, mevlit ve asker uğurlaması gibi etkinlikler yapmamaları konusunda uyarılırken, merkez, belde ve köylerde 1 hafta süreyle tedbir amaçlı halk pazarlarının kurulmayacağı duyuruldu.

Kalabalıklardan uzak durulmalı

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; kalabalık ortamlarda hastalığın daha çok yayıldığı belirtilerek, "Son günlerde ilçemizde maalesef Covid-19 vakaları artış göstermektedir. Artış verilerine ve bulaş kaynağına baktığımızda ev ziyaretleri, hayırlı olsun ziyaretleri, asker uğurlaması, taziye, mevlit okutma vb. etkinliklerden dolayı Covid-19’a yakalanma oranı gittikçe artmaktadır. Bu çerçevede lütfen, Komşu ziyareti yapmayalım, misafir kabul etmeyelim. Zorunlu olmadıkça kalabalıklara girmeyelim. Ziyaret ve gezilerimizi erteleyelim. Evlerimizi, binalarımızı ve işyerlerimizi her gün belirli aralıklarla havalandıralım. Evlerde tertip edilen gün, taziye, kız isteme, nişan, asker uğurlama, doğum günü, kuran okutma, mevlit, hayırlı olsun ziyaretleri, toplantı vb. etkinlikleri kesinlikle yapmayalım” ifadeleri kullanıldı.

Bir hafta süreyle halk pazarı kurulmayacak

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamaya göre; İlçe merkezi, belde ve köylerde 1 hafta süreyle halk pazarı kurulmayacağı belirtilerek; “İpsala İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile salgın tedbirleri kapsamında, hareketliliği, teması ve vaka sayılarını azaltmak ve yerleşim yerleri arasındaki yoğun sirkülasyonu önlemek amacıyla, İpsala ilçesi merkez, beldeler ve köyler de dahil olmak üzere halk pazarları 1 hafta süreyle tedbir amacıyla faaliyet göstermeyecektir. Pazarlarımız bu süreç içerisinde kurulmayacaktır” denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.