Vakalar İstenilen Seviyeye Gelmedi! Tam Kapanma Yarın Açıklanacak…

Vakalar İstenilen Seviyeye Gelmedi! Tam Kapanma Yarın Açıklanacak…

Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısında yoğun bir gündem bulunuyor. Ramazan ayının başlamasıyla beraber kısmi kapanma kararları da uygulanmaya başlamıştı. Yapılacak toplantıda tam kapanma ve aşılama ile ilgili görüşmeler yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, 2 hafta önce toplanan Kabineden, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte kısmı kapanma kararları çıkmıştı. Bu kapsamda kısmi kapanma 14 gün boyunca geçerli olacaktı.

Alınan kararların uygulanma süresi pazartesi günü sona eriyor. Bu nedenle toplanacak Kabine, yeni kararlar alacak. Bunlardan birisi de tam kapanma…

Yeni Bakanlar ilk kez katılacak

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı kararıyla yeni atanan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kez Kabine Toplantısında yer alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık yapacağı toplantının en önemli gündemi salgın ile mücadele olacak. Bakan Fahrettin Koca, konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu verileri sunacak. 14 günlük kısmi kapanmanın ülkedeki vaka oranlarına etkisini gösterecek tablonun yetersiz olması durumunda, Kabineden tam kapanma kararının gelmesi bekleniyor.

Toplantının bir diğer önemli konusu ise aşılamanın gelmiş olduğu durum olacak. Ülke genelinde kaç kişinin aşılandığını, bağışıklıktaki gelişimini detaylı şekilde ortaya koyan raporlar Sağlık Bakanı Koca tarafından sunulacak.

Kabine, uygulanan 14 günlük kısmı kapanmanın beklenen etkiyi göstermediğini düşünmesi halinde ek tedbirler veya tam kapanma olacağı düşünülüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.