Vakıflar Genel Müdürlüğü Lise Burs Sonuçları Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Lise Burs Sonuçları Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM tarafından 19 Kasım 2020’de değerlendirmeleri tamamlanan ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 20 Kasım 2020 tarihi bugün itibarıyla açıklandı. VGM bursları ve tüm detaylar haberimizde.

Vakıflar Genel Müdürlüğü “VGM” 2020-2021 eğitim öğretim yılı kapsamında lise burs başvuru sonuçlarını açıkladı. Ortaöğrenim burs başvuru sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz. VGB burs miktarları ve burs kazananlar için gerekli bilgileri bu haberimizde hazırladık.

VGM Lise Bursu Nedir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü lise bursu karşılıksız burslardandır. Ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) süreyle nakdi olarak verilmektedir.

VGM Burs Miktarı Ne Kadardır?

2020-2021 eğitim yılında ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75 Türk Lirası burs verilecektir. Öte yandan üniversite öğrencilerine aylık 300 TL, Türkiye’deki üniversite kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600 TL burs verilmesi planlanmaktadır.

VGM Burs Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bursu almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan hesap açım işlemlerinin tamamlanmasının ardından mümkün olan en kısa sürede ödenir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılacaktır.

Lise Bursları Kimlere Verilmemektedir?

Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM lise bursundan hali hazırda yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden “VGM” muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamamaktadırlar.

Ayrıca MEB’e bağlı resmi okullarda anasınıfında okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemekte olup Türk Vatandaşı olmayan öğrenciler de  aynı şekilde ortaöğrenim bursundan yararlanamamaktadır.

VGM Bursları Hangi Durumda Kesilir?

Öte yandan resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almaya hak kazanan öğrencilerin özel okula ya da açık öğretim ortaokuluna, açık öğretim lisesine ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde bursları kesilecektir.

VGM Burs Sonuçları.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.