Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 1 Eylül tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Müfettiş yardımcısı olabilmek için son müracaat tarihi 30 Eylül olarak belirtilmiştir.

Müfettiş Yardımcısı kadrolarına yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşan ve her iki bölümü de Ankara'da yapılacak olan yarışma sınavı ile müfettiş yardımcısı alınacaktır.

Sınava katılabilmek için adaylarda aranan şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, Iktisat, İşletme, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,  01.01.2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı olmak, gerekmektedir.

Ayrıca 29.05.2016 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) Grubu kadrolar için yapılan ve 14.07.2016 tarihinde sonuçları açıklanan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP39-40-42 puan türlerinin birinden 75 ve daha yukarı puan almak, 2015 veya 2016 yılı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavları (YDS) sonucunda en az (E) seviyesinde başarılı olmak adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Adaylar, Bayındır 1 Sokak No:3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına doğrudan veya posta ile müracaat edeceklerdir. En son müracaat tarihi 30 Eylül 2016 günü mesai bitimine kadar olup, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yarışma Sınavı Giriş Belgesi 24-28 Ekim 2016 tarihleri arasında mesai saatleri sonuna kadar Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından alınacak, Yarışma Sınavı Giriş Belgesi olmayan aday sınava alınmayacaktır. Yarışma Sınavı 13 Kasım 2016 Pazar günü yarışma sınavı giriş belgesinde gösterilen yer ve saatte yapılacaktır. Yazılı yarışma sınavını kazananlar, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Sınav konuları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.